Domov mládeže při SOŠ pro administrativu EU nabízí možnost ubytování studentům, kteří bydlí ve větší vzdálenosti od Prahy.


 Ubytování na domově mládeže

Kapacita domova mládeže je 100 ubytovacích míst.  K dispozici jsou dvou a třílůžkové pokoje se sociálním zařízením (sprcha, toaleta, dvě umyvadla). Pokoje jsou vybaveny skříněmi a skříňkami na oblečení a prádlo, válendami s úložným prostorem, stolem, židlemi a botníkem.

Vybavení domova mládeže

V prvním patře je vychovatelna, kde si studenti mohou vypůjčit pomůcky na sportování, společenské hry a ostatní. Mají si zde možnost vytisknout materiály potřebné do školy. Dále je na domově mládeže studentům k dispozici vybavená kuchyňka (vařič, trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarné konvice, myčka, lednice, fontána s pitnou vodou). Studenti mohou rovněž využívat počítačovou učebnu a zapůjčit si knihy v knihovně.

Ve druhém patře se nachází velká společenská místnost s domácím kinem, klavírem a stolním fotbálkem, malá společenská místnost vybavená televizí pro volnočasové aktivity a studovna s počítačem s připojením na internet. Ve třetím patře mají studenti k dispozici plně vybavenou keramickou dílnu s pecí a výtvarný ateliér. Žáci mají i velkou možnost sportovního vyžití – na hřišti s umělým povrchem nebo v tělocvičně školy, případně v posilovně v suterénu domova mládeže.

Stravování

V budově domova mládeže je jídelna. Žáci mají možnost odebírat snídaně, svačiny a večeře. Strava se hradí na zvláštní účet školní jídelny 115 – 4472060237/0100. Žáci si ji objednávají přes objednávací systém, při nepřítomnosti a v době nemoci si ji sami odhlašují

Ubytovaní si přivezou vlastní hrnek na čaj. Talíř a příbor dostanou na domově mládeže.

Zájmová činnost a výchovná činnost

Na začátku školního roku mají žáci možnost zapsat se do různých kroužků (keramický, relaxační, sportovní, dramatický). V nabídce máme i kulturní akce, besedy s odborníky a vycházky do okolí.

Spolupracujeme se ZŠ Bártlova a rodinným centrem MUM.

Výchovnou činnost mají na starosti vychovatelé, kteří se snaží naplňovat kompetence a strategie vzdělávání a výchovy. Vychovatelé se zaměřují především na pomoc při přípravě na vyučování, na vedení zájmových kroužků, besed, vycházek a pořádání soutěží. Kontrolují pořádek na pokojích, dodržování vnitřního řádu a režimu dne, dodržování bezpečnostních a protipožárních předpisů.

Vychovatelé spolupracují se studentskou samosprávou, s rodiči a s učiteli. Připravují návrhy činností ve skupinách pro jednotlivé ročníky. Ve výchově a vzdělávání se zaměřují na prevenci rizikového chování žáků. Spolupracují s metodikem prevence, psychologem školy a s externími spolupracovníky, kteří plní některé úkoly v oblasti výchovného poradenství a krizové intervence.

Žák ubytovaný v domově mládeže nemá automatický nárok na ubytování v dalším školním roce.

Poplatky za ubytování

Poplatek za ubytování činí 1600,- Kč měsíčně. Při nástupu na domov mládeže se hradí jednorázová kauce ve výši 1600,- Kč (číslo účtu 19-3960330297/0100).

Kontakt

Pevná linka  vychovatelna: 281 012 786

Mobilní telefon vychovatelna: 724 102 489

Marie Kánská, vedoucí DM: 736 764 611, 281 012 786-7

Čeština